Information

Dear user, the application need JavaScript support. Please enable JavaScript in your browser.

Title of the item:

Psychologia zarządzania w organizacji

Title :
Psychologia zarządzania w organizacji
Contributors :
Anna Maria Zawadzka, Red.
Subject :
Psychologia stosowana
Keywords :
rozwój zawodowy
HR
kariera
psychologia rynku
zarządzanie zasobami ludzkimi
Publication date :
2010
Publisher :
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN, ISSN :
9788301163563
Physical description :
304 s.
Language :
Polish
Links :
Spis treści
Data provider :
IBUK Libra
 
Book
  Go to the source

W książce zostały połączone elementy psychologii i teorii organizacji. Autorzy skupili się na kwestiach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, takich jak: wielokulturowość w organizacji, kariera i rozwój zawodowy, motywowanie, zaangażowanie i emocje w pracy, wizerunek i reputacja przedsiębiorstwa. Psychologiczne ujęcie pomaga w zrozumieniu mechanizmów zachodzących wewnątrz organizacji i przyczynić się do bardziej efektywnego jej funkcjonowania.


W naukowej literaturze światowej tematyka psychologicznego podejścia do kierowania organizacjami, jak również funkcjonowania osób w ich ramach jest popularna i rozbudowana. [...] Dziedzina ta jest też owocnym obszarem współpracy interdyscyplinarnej, gdzie coraz wyraźniej zaznacza się przenikanie podejść naukowych i badawczych charakterystycznych dla psychologii, nauki o organizacji i zarządzaniu, socjologii czy marketingu.


(Z recenzji dr. hab. Wojciecha Cwaliny, prof. SWPS)


We use cookies to help identify your computer so we can tailor your user experience, track shopping basket contents and remember where you are in the order process